Rada Powiatu - Kandydaci

Okręg 1 - miasto Przasnysz
Okręg 2 - gminy: Czernice Borowe, Krasne i Przasnysz
Okręg 3 - gminy Jednorożec i Krzynowłoga Mała
Okręg 4 - gmina i miasto Chorzele

Poniżej kilka słów o każdym z kandydatów:

Okręg 1 - miasto Przasnysz


1. Krzysztof Bieńkowski - 38 lat, urodził się i mieszka w Przasnyszu, od 2003 roku szczęśliwie żonaty, ma czterech synów. Obecnie Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie reprezentujący rząd w terenie. Od 2006 roku Radny Powiatu Przasnyskiego. Zdobył szerokie wykształcenie z zakresu ekonomii i zarządzania, liczne szkolenia i doświadczenie zawodowe, które może wykorzystać pracując na rzecz mieszkańców.
Działacz społeczny organizujący i wspierający akcje charytatywne, działania PCK czy Ochotniczych Straży Pożarnych. Fundator kilku projektów patriotycznych i religijnych. Aktywnie włącza się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Od 2004 roku członek Prawa i Sprawiedliwości. Od 2015 roku Pełnomocnik Powiatowy PiS. Niezmiennie od lat zabiega o dobre rozwiązania rządu i samorządów dla rodzin i przedsiębiorców.

2.Katarzyna Wróblewska (Misiak) - 27 lat, od niedawna mężatka, z wykształcenia socjolog, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Właścicielka sklepu ortopedycznego. Współorganizatorka i wolontariuszka wielu akcji charytatywnych, organizatorka Regionalnych Dni Ewangelizacji, koordynatorka zakwaterowania podczas dekanalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016. Parafianka Roku 2017 i wieloletnia liderka grupy muzycznej przy przasnyskiej farze. Szczególnie ważne są dla niej sprawy społeczne, współpraca z osobami niepełnosprawnymi i seniorami, wsparcie rodzin oraz moralny rozwój młodzieży.




3. Henryk Gauze - młody, energiczny i dobrze zorganizowany prawnik, przasnyszanin od urodzenia. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu na profilu humanistycznym. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od maja 2018 r. wpisany na listę adwokatów po zakończeniu aplikacji. Doświadczenie zawodowe zbierał pracując dla osób prywatnych oraz dużych przedsiębiorstw z różnych branż, jak również jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów publicznych. Pasjonat historii Polski. Na co dzień prowadzi kancelarie prawną w Przasnyszu i Warszawie.


4. Agnieszka Gadomska - lat 54, rodowita przasnyszanka, mężatka, dwóch dorosłych synów. Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr2 w Przasnyszu, wykształcenie wyższe pedagogiczne oraz studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej. Wychowała wiele pokoleń uczniów. Oddana swojej pracy pedagogicznej, kieruje się życzliwością i empatią.
Od kilku lat włącza się w organizację Szlachetnej Paczki, angażując przy tym młodzież  gimnazjum, którą przygotowuje do sakramentu Bierzmowania, jako animatorka.
Działając w Radzie Parafialnej, parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, uczestniczy od lat w organizacji festynu parafialnego oraz angażuje się w projekty i dekoracje kościoła z okazji świąt.
Interesuje się muzyką, plastyką, fotografią, teatrem. Lubi podróże.


5. Grzegorz Lewandowski - 45 lat, Przasnyszanin, mąż i ojciec, posiada wykształcenie wyższe w kierunku zarządzania. Aktualnie pełni funkcję kierownika w KRUS Przasnysz. Od kilku lat jest w prezydium rady rodziców w Szkole Podstawowej  Nr 1 w Przasnyszu, działa w grupie parafialnej „Męski Pluton Różańca”.  Absolwent Technikum Mechanicznego w Przasnyszu. Ma bogate doświadczenie w administrowaniu.  Przez ponad dwadzieścia lat pracował w różnych branżach na różnych stanowiskach, zdobywając wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu. Interesuje się sportem oraz nowościami technologicznymi. 





6. Justyna Kamińska - urodziła się i mieszka w Przasnyszu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego wydziału filologii germańskiej. Wieloletni nauczyciel języka niemieckiego i wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu. Ceni sobie bardzo sprawiedliwość, interesuje się projektowaniem i aranżacją wnetrz.Bliskie jej są sprawy związane ze szkolnictwem i sportem.




7. Zbigniew Makowski - lat 48 urodzony i zamieszkały w Przasnyszu, żonaty, dwoje dzieci uczących się w przasnyskich szkołach. Przez ostatnie 25 lat służył jako oficer Straży Granicznej, odpowiadając za bezpieczeństwo pasażerów korzystających z Międzynarodowego Dworca Lotniczego Warszawa - „Okęcie”.  Obecnie pracuje w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu i Sądzie Rejonowym w Przasnyszu. Od kilku lat działa społecznie jako Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 oraz w Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu. Chciałby służyć mieszkańcom jako Radny Rady Powiatu korzystając ze swojego doświadczenia i zajmować się sprawami bezpieczeństwa powiatu oraz rozwojem i edukacją dzieci i młodzieży. 

Okręg 2 - gm. Przasnysz, gm. Krasne, gm. Czernice Borowe

1. Renata Wenda - 48 lat, zamężna, matka czwórki dzieci, mieszkanka Helenowa Nowego. Wspólnie z mężem prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne i pracuje w SPZZOZ w Przasnyszu. Od wielu lat zajmuje się działalnością społeczną. Od 16 lat jest sołtysem, a przez 12 lat była radną Gminy Przasnysz, co dowodzi, że doskonale orientuje się w potrzebach ludności w swoim otoczeniu oraz sprawdza się w wykonywanych przez nią funkcjach. Jest sumienna i konsekwentna w działaniu. Wnikliwie wsłuchuje się w głosy płynące od społeczności. Pomimo licznych trudności stara się sprostać stawianym przed nią zadaniom.





2. Paweł Stanisław Szczepkowski – lat 43, mieszka w Olszewcu. Wykształcenie: mgr zarządzania i marketingu SGGW w Warszawie, inż. ekonomii SGGW w Warszawie, świadectwo Ministerstwa Edukacji Narodowej potwierdzające kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą.  Ukończył  studia podyplomowe  w SGH w Warszawie na kierunku:  Administrowanie Funduszami Unijnymi.  

Żona: Marta. Dzieci: Anna i Jan.

Życie zawodowe:  od 2003 roku nauczyciel ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Od 2003 roku właściciel prawie 20 ha gospodarstwa rolnego ukierunkowanego na produkcję roślinną. Swoją przygodę z samorządem terytorialnym rozpoczął w wieku 27 lat zostając Radnym Gminy Czernice Borowe. Pełnił wówczas funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Posiadaną wiedzę i doświadczenie chciałby wykorzystać na rzecz rozwoju Ziemi Przasnyskiej. Swoją aktywność zamierza ulokować głównie w obszarze rolnictwa, edukacji i szkolnictwa oraz wdrażania unijnych programów na rzecz rozwoju powiatu przasnyskiego.

3. Tomasz Ireneusz Sadowski - 60 lat, żonaty. Zawodowo lekarz medycyny od 33 lat. Obecnie mieszka i pracuje w Przasnyszu, prowadzi przychodnię rodzinną ESKULAP. Samorządowiec. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy społecznej. Pełnił funkcje wiceprzewodniczącego rady gminy w Krasnem oraz w powiecie Przasnyskim.

Zainteresowania: wędkarstwo, sport, filozofia, etyka, politologii.
Bliskie są mu sprawy naszego regionu i wszystkich grup społecznych. Inicjuje prospołeczne akcje.
Jego życiowe motto: W społeczeństwie obywatelskim potrzeba nam szczerości, uczciwości i wiarygodności poprzez prawdę i wiarę.
„ Być sprawiedliwym, służyć, pomagać innym i dotrzymywać zobowiązań w służbie społecznej”.

4. Małgorzata Grabowska – 56 lat. Mieszka we wsi Grabowo koło Świętego Miejsca, gdzie prowadzi własne gospodarstwo rolne. Jako Radna Powiatu od wielu lat pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego naszego regionu, żeby wszystkim jego mieszkańcom dać szansę na lepsze życie. 
Pełni funkcję sołtysa,  przez co ma bliski kontakt z mieszkańcami. Jest członkiem Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej i członkiem Komisji Suszowej, na którą powołał  ją Wojewoda Mazowiecki. Ma swój niemały udział. w powstaniu wiele nowych dróg, mostów, chodników, placów zabaw dla dzieci, parkingów przy cmentarzach, szkołach, przedszkolach.



5. Andrzej Kamiński - 59 lat, żonaty, troje dzieci, ukończył liceum zawodowe - mechanik, od 1985 roku prowadzi własne gospodarstwo rolne (produkcja roślinna i zwierzęca).









6. Sylwia Suchodolska-Jakóbiak - lat 47, mężatka, matka czwórki dorosłych dzieci. Od 28 lat mieszka w Rostkowie.  Z wykształcenia nauczyciel, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Działa na rzecz środowiska lokalnego, dzieci niepełnosprawnych i stowarzyszeń katolickich. Interesuje się literaturą popularno-naukową. Bliskie są jej sprawy związane z oświatą, społeczeństwem, opieką społeczną i ekologią.






7. Jacek Tomczak - wiek 51 lat. Wykształcenie wyższe Administracyjne. Obecnie pracuje w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ciechanowie na stanowisku kierowniczym. Żonaty, żona Bogumiła nauczyciel w Szkole Podstawowej. Syn Arkadiusz student Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Córka Marlena uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisławy Sępowołowskiej w Warszawie – profil matematyczno-fizyczny. Prowadzi nieduże gospodarstwo rolne. Interesuje się historią, przyrodą. Wyznanie Rzymskokatolickie, uczestniczy we  wspólnocie katolickiej „Rodziców modlących się za swoje dzieci – pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki”. Należy do partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość pełniąc funkcję Prezesa Koła.


Okręg 3 - gm. Jednorożec, gm. Krzynowłoga Mała

1. Tadeusz Niestępski - 45lat. Wykształcenie wyższe, Zastępca Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Przasnyszu. Żona Joanna, dzieci Julia i Aleksander oraz Grzegorz, Wiktor, Oliwier, Jan i Nadia, którymi opiekuje się wraz z żona w ramach rodziny zastępczej. Członek stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Jednorożeckiej. W swojej pracy ma codzienny kontakt z mieszkańcami, rolnikami i organizacjami rolniczymi z naszego powiatu. Jako Radny chciałby skupić się na problemach mieszkańców Gmin Jednorożec i Krzynowłoga Mała, które przez ostatnie lata zostały bardzo zaniedbane przez obecnych radnych i władze powiatu. W Radzie Powiatu chciałby wspierać władze naszych gmin w realizacji projektów inwestycyjnych m.in. doprowadzenie gazu, stworzenie terenów przyciągających inwestycje, przemyślane i efektywne remonty oraz rozbudowa dróg powiatowych i gminnych np. poszerzenie drogi Jednorożec - Żelazna o ścieżkę rowerowa, dokończenie drogi do m. Lipa. Powiat powinien konsultować swoje inwestycje z Gminą. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój szkół branżowych, zabezpieczenie transportu do Przasnysza nie tylko z miejscowości gminnych, ale także wszystkich większych miejscowości naszego powiatu. Uważa, że tylko właściwe relacje na linii sołtys – wójt – starosta – marszałek – premier, przy wsparciu radnych wszystkich szczebli samorządu, są kluczem do rozwoju naszej lokalnej społeczności, a wszelkie spory personalne prowadzą do chaosu i wymiernych strat np. w pozyskiwaniu środków unijnych i krajowych.

2. Paweł Mostowy - ur. 1982 w Przasnyszu. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej - Stosunki Międzynarodowe. Żonaty od 2006 roku. Ojciec trójki dzieci. Od urodzenia związany z gminą Krzynowłoga Mała i powiatem przasnyskim szkołę podstawową kończył w Ulatowie Adamach, a szkołę średnią w Przasnyszu.
Pracuje w samorządzie gminnym od 15 lat,  dlatego znane są mu potrzeby lokalnej społeczności.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu zawodowemu wie jak pomóc mieszkańcom naszej małej ojczyzny.



3. Magdalena Komor-Grabowska - lat 36, mieszka w Stegnie w gminie Jednorożec.  Mężatka, matka jednej córki. Pracuje w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Warszawie.  Pełni funkcję kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przasnyszu.  Zajmuje się głównie pomocą w pozyskiwaniu środków unijnych. Organizuje i prowadzi szkolenia dla mieszkańców obszarów wiejskich. Aktywnie uczestniczy w promocji lokalnych zespołów i  twórców  ludowych.  Bliskie są jej sprawy związane ze środowiskiem wiejskim. 




4. Justyna Maria Olszewska - 47 letnia mieszkanka wsi Rudno Jeziorowe gdzie zajmuje się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Absolwentka zespołu szkół im. Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Zwolenniczka ekologicznych rozwiązań oraz aktywnego spędzania czasu. Amatorka ogrodnictwa oraz mól książkowy. Stara się być użyteczna dla lokalnego środowiska udzielając się i wspierając miejscowe wydarzenia. Jako radna powiatowa chciałaby głównie zająć się poprawa infrastruktury dla mieszkańców regionu a także wspierać wszystkie inicjatywy wpływające na jakość życia jak i wizerunek lokalnego społeczeństwa.
Pomoc ludziom i zwykła życzliwość to cel mojego działania.

5. Krystyna Bartosiewicz – 48 lat. Mieszka w Lipie, gm. Jednorożec. Mężatka, matka 9 dzieci. Pracuje w  handlu, na stanowisku kasjer – sprzedawca. Chętnie pracuje społecznie. Członkini Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Sołectwa Lipa. Od kilku lat współpracuje z Bankiem Żywności w  Ciechanowie, zajmując się dystrybucją żywności dla potrzebujących na terenie wsi Lipa.






Okręg 4 - gm. i miasto Chorzele


1. Wiesław Zyra – lat 55, wykształcenie wyższe, żonaty, bezpartyjny,.
Mieszka w Zarębach, gdzie od 36 lat pracuje jako nauczyciel w miejscowej szkole. Znany trener i działacz sportu szkolnego. Wielokrotnie nagradzany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Jego pasją jest przede wszystkim praca z młodzieżą, ale prowadzi również międzypowiatową Ligę piłki siatkowej dla dorosłych. Był radnym gminy Chorzele, członkiem społecznej Rady ZOZ przy szpitalu w Przasnyszu. 
Wartości ważne kandydata: wiara, rodzina, uczciwość.
Pracę radnego traktuje jako służbę wszystkim mieszkańcom powiatu.



2. Hanna  Rzepczyńska - lat 58, mieszka z mężem w Chorzelach. Ma czworo dzieci i pięcioro wnucząt. Z wykształcenia jest magistrem administracji. Przez ponad 20 była pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach, obecnie pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Od 30 lat pełni funkcję społecznego kuratora sądowego. Wieloletnia praca urzędnika administracji samorządowej oraz społeczna praca kuratora sprawiły, że problemy mieszkańców gminy Chorzele są jej szczególnie bliskie i dobrze znane. Posiada umiejętności pracy w samorządzie oraz wiedzę  jakie zadania publiczne o charakterze ponadgminnym są realizowane przez powiat.  W szczególny sposób chciałaby sie zająć kwestią zwiększenia wpływu mieszkańców na decyzje samorządu odnośnie przedsięwzięć ich dotyczących.  






3. Bartosz Jakub Zaborowski - wykształcenie wyższe prawnicze. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie na kierunku ekonomia. Od urodzenia związany z powiatem Przasnyskim. Mieszka w Chorzelach. Interesuje się historią.







4. Krzysztof Nieliwodzki – lat 57, weterynarz – działalność gospodarcza. Burmistrz miasta i gminy Chorzele w latach 1998-1999. Radny powiatu przasnyskiego III i IV kadencji w latach 2006-2014. Celem mojego działania jest przejrzysty, przyzwoity, uczciwy i oszczędny samorząd.








5. Teresa Deptuła - lat 44 mieszka w Rzodkiewnicy. Zajmuje się gospodarstwem rolnym. Interesuje się muzyką i dobrą książką. Bardzo bliskie są jej problemy społeczności lokalnej.